O nás

Home / O nás

Kto sme a Čo robíme ?

Predstavte si, že kráčate tmavou, neosvetlenou ulicou a za sebou začujete tlmené kroky. Na chvíľku zastanete a tmavá postava za vami zastane tiež. Vykročíte rýchlejšie. Nemusíte sa ani obzerať, aby ste zistili, že váš prenasledovateľ pridal do kroku. Rozbehnete sa. Je vám jasné, že nemáte kam ujsť a ten za vami vás čoskoro dobehne. Viete, čo urobíte potom…?

Sebaobranný systém KOBUKRAV, ktorý spolu so špecialistami vyvinul expert na sebaobranu a bezpečnosť Tibor Sklut, predstavuje jednoduché a vďaka špeciálnej pomôcke kobutan aj veľmi účinné techniky, schopné ochrániť zdravie či dokonca život.Jeho výhodou je najmä to, že je určený pre každého, bez ohľadu na vek či pohlavie. Pomenovanie Kobukrav vzniklo spojením dvoch základných elementov, ktoré tento spôsob sebaobrany charakterizujú.

KOBUTAN + KRAV MAGA = KOBUKRAV

KOBUKRAV je japonská pomôcka slúžiaca na sebaobranu. KRAV MAGA zase predstavuje bojové umenie zamerané na boj zblízka.

Naučte sa jedinečný systém sebaobrany KOBUKRAV priamo od jeho tvorcu a ubráňte sa aj v tých najzložitejších situáciách.

Čo vám ponúkame?

Občianske združenie Kobukrav sa zaoberá vzdelávaním základných techník sebaobrany pre mládež a širokú verejnosť. Systém sebaobrany Kobukrav vytvorili bežní ľudia z ulice, ktorým sa podarilo nájsť účinné techniky v krízových situáciách a o svoje skúsenosti sa chcú podeliť aj s vami.

Kobukrav nie je bojové umenie pre vrcholových športovcov, ale jednoduchý systém riešení, ako zvládnuť nebezpečenstvo. Naše obranné techniky zvládne každý bez ohľadu na vek alebo fyzickú kondíciu, sú ľahko zapamätateľné a skutočne fungujú. Sme presvedčení, že každý by sa mal vedieť brániť pred fyzickým nebezpečenstvom a byť tak pripravený na všetky nástrahy vonkajšieho sveta.

Bezpečná škola- v roku 2021 naštartujeme náš nový projekt: www.bezpecnaskola.sk

Videokurz sebaobrany  – ideálny pre dievčatá, ženy, mužov, páry či starších ľudí. Nezáleží na tom, či máte útlu postavu alebo pár kíl naviac. My vás naučíme jednoduchú a vďaka kobutanu veľmi účinnú techniku, ku ktorej nie je potrebná mimoriadna sila ani skúsenosti s bojovými umeniami. Zvládnete ju poľahky, bez ohľadu na vek alebo pohlavie.  Videokurz si dostanete od nás ako darček,ak sa stanete členom nášho združenia.

Živé a online kurzy sebaobrany pre školy – nedajte šancu detskej šikane. Našou najdôležitejšou cieľovou skupinou sú deti. V rámci našich interaktívnych prednášok dôraz kladieme na prevenciu, verbálnu obranu a na osvojenie veľmi účinných a popritom jednoduchých techník. Prednášky robíme počas hodiny telesnej výchovy, tak je zabezpečená účasť všetkých detí!Naučíme deti brániť sa voči agresorom, zvýšime ich samostatnosť a zdravé sebavedomie. Kurzy ponúkame aj pre pedagogických, nepedagogických zamestnancov školy.

Živé a online kurzy sebaobrany pre dospelých  – sú vhodné hlavne pre ženy a seniorov, pričom dôraz kladieme hlavne na prevenciu a na osvojenie tzv. únikových techník.

Špeciálne kurzy – sú rozdelené podľa profesií. Ideálne najmä pre taxikárov, čašníkov, poštových doručovateľov, učiteľov a všetkých, ktorí pri výkone svojho povolania čelia náročným situáciám.

Letné tábory sebaobrany pre deti  – ovládanie umenia sebaobrany môže vášmu dieťaťu zachrániť život. Výuka prebieha hravou formou, deti sa príjemne zabavia a osvoja si základné techniky. Organizujeme v Dunajskej Strede, ale plánujeme aj v iných mestách Slovenska, resp. aj v iných krajinách

Nenech to být! – zastupujeme výbornú českú aplikáciu proti šikanovaniu detí na Slovensku a v Maďarsku. www.nntb.sk    

Ja a koronavírus  sme organizátormi  tejto jedinečnej súťaže v kreslení pre deti

Plánujeme ad hoc výstavy z týchto  kresieb na celom svete

Pripravujeme – kurzy pre Kobukrav inštruktorov

Hľadáme našich zástupcov zo všetkých krajín EU. Tým sa môže stať  nezisková organizácia, občianske združenie, inštitúcia, ale aj jednotlivec.

Ak máte záujem o spoluprácu,tak neváhajte sa na nás nakontaktovať!

Ďalšie aktivity

  • Výroba SOS produktov -magnetky a etikety, ktoré v krízových situáciách môžu zachrániť zdravie alebo život.
  • Výroba Kobutanov– malé, ale účinné zbrane na sebaobranu. Stačí, ak si kobutan zavesíte na kľúče a získate funkčnú ozdobu, umožňujúcu zasiahnutie citlivých a tlakových miest na ľudskom tele. Nosenie kobutanu je pritom, samozrejme, úplne legálne.
  • Workshopy, teambuildingy– vhodné pre firmy, inštitúcie, obce i mestá.
  • Bezpečnostná príprava organizátorov spoločenských podujatí – nepredvídané udalosti, stresové situácie, stavy všeobecného ohrozenia, teroristické útoky a pod.

Základné údaje:

IBAN:  SK28 5600 0000 0057 1859 2001

IČO: 51285312 

Sídlo: Trhovisko 444/6 929 01 Dunajská Streda

Registrované na Ministerstve vnútra SR:dňa 29.12.2017,číslo spisu: VVS/1-900/90-529 50

https://www.ucn.sk/poradna/kurzom-sebaobrany-proti-menejcennosti?fbclid=IwAR09k_-sXbhQ68n5CG-KHLSCFXE0gux1OfHmukwqoB10Ei4NiuFkFGrIYJQ
X